Dünyanın En Cimri İnsanı Olarak Guinness Rekorlar Kitabına Giren Kadın

Ayna Kırılmasının Uğursuzluk Getirdiği İnancı Nereden Geliyor?

Osmanlı’da müneccimler: Padişahın öleceğini bilince öldürüldü!

Dünyayı Sömüren Aileler; Rockefeller ve Rothschild!

Çocuklarınıza Kazandırmanız Gereken 8 Girişimcilik Becerisi

Pazarlama 21 Eylül, 11:01'de eklendi
Bir işe atılmaya karar verdiğimizde bunu başarmak için bir dizi engelleri aşmamız gerekir. Çocuklarımıza erken yaşta girişimcilik becerileri kazandırmak ise ilerleyen yıllarda meyvesini vererek onların karşılaşacakları engelleri kolayca aşmasını sağlar. Çocuklarınızın geleceğin Steve Jobs’ı olmasını istiyorsanız onlara öğretmeniz gereken 8 temel beceri var.

1) Dayanıklılık

uuyutk - Başarılı Bir Gelecek İçin Çocuklarınıza Kazandırmanız Gereken 8 Girişimcilik Becerisi
Hayat yenilgilerle doludur ve bunun üstesinden gelebilmek için biraz duyarsız olmalısınız. Aldığı darbeleri etkisiz hale getirmek isteyen her girişimci dayanıklı ve kararlı olmalıdır. Çocuklarınızın duygularını açıklamasına izin verin ve hislerini hafife almayın.

2) Yenilikçilik ve Yaratıcılık

ga2266 - Başarılı Bir Gelecek İçin Çocuklarınıza Kazandırmanız Gereken 8 Girişimcilik Becerisi
Girişimciler karşılaştıkları karmaşık problemlere zeki çözümler bulabilmek için atik bir zihne sahip olmalıdır. Yaratıcı düşünce, başarılı bir işin temel taşıdır. Çocuklarınızın oyun oynamasına izin verin, bir çocuğun en yaratıcı olduğu zaman oyun oynadığı zamandır. Ancak oyunların bilgisayar oyunlarıyla sınırlı kalmamasına dikkat edin.

3) Çalışkanlık

lrbri8 - Başarılı Bir Gelecek İçin Çocuklarınıza Kazandırmanız Gereken 8 Girişimcilik Becerisi
Ne kadar yükselirlerse yükselsinler, başarılı girişimciler gün be gün çok çalışmaktan asla utanmaz ve şikayet etmezler. Küçük girişimcilerinize güçlü bir iş ahlakı kazandırmak istiyorsanız onlara sıkı çalışmanın ne kadar değerli olduğunu öğretmelisiniz. Çocuklarınıza çöpü çıkarmak ya da toz almak gibi ev işleri verip bu işlerin tamamlanması için sorumluluğun kendilerine ait olduğunu söyleyebilirsiniz.

4) Meraklılık

pb1j21 - Başarılı Bir Gelecek İçin Çocuklarınıza Kazandırmanız Gereken 8 Girişimcilik Becerisi
Dünyanın nasıl işlediğini merak etmek yeni yollar bulmanın öncüsüdür. Girişimciler hayatları boyunca sürekli öğrenme halindedir ve sürekli kendilerini geliştirmeye çalışırlar. Çocuklarınızı yeni hobiler edinmeye teşvik edin ve ne kadar sıradışı olursa olsun ilgilendikleri şeyin peşinden gitmelerine izin verin.

5) Kendine Güven

hbzzoo - Başarılı Bir Gelecek İçin Çocuklarınıza Kazandırmanız Gereken 8 Girişimcilik Becerisi
Kendinize ve yeteneklerinize inanmak başarılı bir hayatın temelidir. Böylece fikirlerinize inanır ve risk alırsınız. Çocuklarınızın fikirlerine önem verdiğinizi gösterin ve bazı şeyler hakkında karar vermelerine izin verin. Bazı kararlar istediğiniz gibi olmasa da bırakın deneyerek öğrensinler.

6) Empati

4u1i9p - Başarılı Bir Gelecek İçin Çocuklarınıza Kazandırmanız Gereken 8 Girişimcilik Becerisi
Başkalarıyla ilgilenebilmek ve onlara destek olabilmek liderlik becerileri arasında çok önem verilmeyen becerilerdendir. Ancak başarılı girişimciler pozitif ilişkiler kurmaya ve karşısındaki kişiyle empati yapabilmeye özen gösterir. Çocuklarınızın fikirlerine önem verdiğinizi göstererek onlara birey olduklarını hissettirin. Böylece duygularını dışa vurmayı ve kendilerini başkalarının yerine koymayı öğreneceklerdir.

7) İyimserlik

aesjgz - Başarılı Bir Gelecek İçin Çocuklarınıza Kazandırmanız Gereken 8 Girişimcilik Becerisi
Girişimciler, iyimserliğin en güzel örneğidir. Dünyanın daha iyi bir yer olabileceğine inanır ve bunu gerçekleştirmek için çalışırlar. İyimser olmak ise hem sağlık açısından hem de sosyal hayatta birçok avantajı beraberinde getirir. Çocuğunuza ilham verici öyküler anlatın ve dünyaya daha güzel bakmalarını sağlayın.

8) Topluma Yarar Sağlamak

10ksk2 - Başarılı Bir Gelecek İçin Çocuklarınıza Kazandırmanız Gereken 8 Girişimcilik Becerisi
Girişimciler sosyal sorumluluğun önemini kavramış kişilerdir. İleri görüşlü insanlar dünyayı yalnızca kendileri için değil herkes için daha iyi hale getirmek için çalışırlar. Çocuğunuzu mahallenizdeki ihtiyaç sahiplerine yardım etmeye teşvik edin. Onlara, yaşlı insanları karşıdan karşıya geçirmek ya da tutkulu oldukları bir şey için para toplamak gibi görevler verin.
Küçük girişimcilerinizin dünyayı değiştirmesine daha birkaç yıl var. Ancak onlara kazandıracağınız bu beceriler dünyayı değiştirme yolunda onları oldukça avantajlı hale getirecektir.
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.