Size bir telefon kadar yakınız
0.545 744 1453

SEÇİM ÖNCESİ ADAYLARA 4 ALTIN TAVSİYE

10.05.2018
728 görüntülenme
SEÇİM ÖNCESİ ADAYLARA 4 ALTIN TAVSİYE

Seçime girecek adaylar, aday olup sıralamaya girebilirmiyim diye kara kara düşünen aday adaylarının ve onlara oy verecek halkımızın okuması gereken bu tavsiyeleri naçizane sizlerle paylaşıyorum.

1 – KURUMSAL OLUN

Unutmayın ki öncelikle siz kendinizi ciddiye almalısınız. Siz kendinizi ciddiye almazsanız, insanlardan böyle bir beklentiye sahip olamazsınız. Nasıl kendimi ciddiye alırım? Diyorsanız; Sizlere şöyle ifade etmem gerekirse, giyim tarzınızdan, hitabetinize, reklam afişlerinizden, sosyal ve özel yaşantınıza kadar bir disiplin ve bir düzen içerisine girmelisiniz. Bunların hepsini siz becerebilseydiniz, zaten bugüne kadar o şekilde yaşardınız, onun için profesyonel bir desteğe ihtiyacınız bulunmaktadır. Yani deyim yerinde ise kaz gelecek yerden, tavuğu esirgemeyeceksiniz, sıradan amcaoğlu, dayıoğlu değil bu işi gerçek titizlik ve profesyonellikle yapan ajanslara veya danışmanlara bırakmalısınız. Yani kesenin ağzını açmalı, basitlik ve sıradanlıktan uzak durmalısınız.

2- MİLLETİN VEKİLİ OLDUĞUNUZU GÖSTERİN

İşçinin, Emeklinin, Dul ve Yetimin hakkını daha doğrusu insanların hakkını savunmak amacı ile kurulmuş ama işleri sadece afaki derecede yüksek maaşlarını ve koltuklarını bırakmama yarışı olmuş, insanların haklarını savunmak yerine insanları dar boğaza sokan, STK’lar ve Kurumların müdürlerine, yöneticilerine iyi görünmek, onların desteğini almak için tabiri caiz ise yalakalık yapmayın. Zira sizi o mevkilere getirecek onlar değil, hakkı savunulmayan, halktır. Tüm bu kurum ve STK’ların eksiklerini ve haksızlıklarını heryerde dile getirerek, halkın ufacıkta olsa daha iyi yaşam standartlarına sahip olması için bir emek harcamış olursunuz.

3- SOSYAL MEDYA’YI İYİ KULLANIN

Bu yazıya denk gelen, yerel gazete ve televizyon sahipleri biliyorum bu maddeye itiraz edecekler ve hatta küfür dahi edecekler ama doğruları yazmak, doğruları göstermek zorunda olduğum için gelecek eleştirileri umursamadığımı bilmenizi isterim. Yani konuya gelecek olursak. Zorla abone yapılmış, günlük 40 – 50 kişiye dağıtılan ve o gazete yapraklarının da esnafın kahvaltı sofrasına, sofra bezliği yaptığını, akşamları sadece, bugün kim ölmüş diyerekten, aramızdan ayrılanların izlendiği yerel televizyonlara verdiğiniz reklam bütçelerini direk çöpe atmış olarak sayılırsınız. Unutmayın ki, o mecraların sahipleride dahil 7’den, 70’e herkes sosyal medya kullanmakta ve gündemide oradan takip etmektedir. Bu gerçeği göz önünde bulundurarak, reklam harcamalarınızın %90’ı gibi bir rakamı dijitale harcamanızı tavsiye ediyorum. Yaklaşık 3000 TL vererek  yerel bir televizyonda yarım saat, bir saat nefes tüketip 100 kişiye ulaşacağınıza 3000 TL lik bir bütçeyi facebook’a vererek 100.000 kişiye çok daha kolayca ulaşabilir ve onların artık sizin bir takipçiniz olmalarını sağlayabilirsiniz.

4- İCRAATİNİZİ GÖSTERİN

Üstü kapalı başlıklarla, hayali maddeler sıralayarak seçilirsem bu olacak değil, adaylık döneminizden itibaren önemli aktivite ve projeleri hayata geçirmek için insanlarla bir araya gelerek el ele vermelisiniz. Sizin gayeniz milletin vekili olmak olduğu için bunları söylüyorum ama sizin gayeniz, sadece makam ve itibar kazanmaksa tüm bunları boşverin gitsin. Ama siz ben seçilsem de seçilmesem de Milletimin yanındayım diyorsanız, hazır fırsat elinize geçmişken, doğruları hayata geçirip, haksızlığın karşısında direnişinizi başlatabilirsiniz. Ki halk bunu gördüğünde zaten size istediğiniz mevkiyi layık görecektir.

Seçim döneminde birkaç ay insanların önünde eğilip, sonra istediğinizi aldıktan sonra sizi oraya getiren insanları tanımayacaksanız, şimdiden söylüyorum Allah’ın laneti üzerinize olacaktır. Çünkü kendi çıkarlarınız için haksızlık karşısında hep susan taraf olacaksınız.

Unutmayın ki, parada, mevkide, bu hayatta geçicidir. Haksızlık karşısında susup, dilsiz şeytan olmayın! Milletin vekili olun, Allah doğru olanın yanındadır.

Saygılarımla

Gökhan KARAOĞLU

CEO & Sosyal Medya Uzmanı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.