Size bir telefon kadar yakınız
0.545 744 1453

Hıçkırık Nasıl Geçer?

24.10.2018
19 görüntülenme
Hıçkırık Nasıl Geçer?

Hıçkırık geçirme yöntemleri? Hıçkırığa ne iyi gelir? Hıçkırık nasıl geçer? Hıçkırık tuttu ne yapmalıyım? gibi soruları hep soruyoruz.

Hepimizi ansızın tutan ve ne yapacağımızı şaşırdığımız, sıkıntılı bir durum olan hıçkırığın nasıl giderildiği hakkında tecrübe sahibi olan insanlardan o sıkıntılı durumu kaldırma yöntemleri;

 hıçkırık sahibi, iki parmağı iki kulak deliğini hava almaz şekilde kapatırken ikinci bir kişi dolu bir bardak suyu kendisine hızlı bir şekilde içirir. son yudumu aldığında hıçkırık geçmiştir.

– iki elinizin işaret, orta ve yüzük parmaklarını kapatmış olduğunuz gözlerinizin üzerine, göz boşluğuna denk gelecek ve parmak uçlarında göz yuvarlaklarını hissedecek ve acıtmayacak kadar sert şekilde bastırarak 1-2 dakika bekleyin.

(tam 2,5 saat süren bir hıçkırığı, internet araştırmalarından eriştiğimiz bu metodla geçirdik)

– diyaframı kullanarak üç kez peş peşe kuvvetlice öksürdükten sonra beş on saniye kadar nefes tutmak. eğer bitmediyse göğüs kafesinden öksürdünüz, diyaframı kullanmadınız demektir. diyaframdan öksürmek; öksürmeden önce alınan kısa ve derin nefesi karnınızı şişirerek almaya çalışın, nefesi patlayan tarza boşaltırken üst karın kaslarınızı ve göğüs kafesi alt bölüm yan kısımlardaki kaburga yaylarını içeri – yukarı doğru itmeye çalışın.

– kesin yöntem yavaş ve ufak yudumlar ile su içmektir. burada amaç su içtiğiniz an ve hıçkırdığınız anı kesiştirmek. bu yüzden yavaş yavaş içiyoruz ki şişmeyelim. 15-20 saniyenin ardından hıçkırığın gittiğini görebilirsiniz. olmadıysa denk getirememişsinizdir, yeniden usulca su için 🙂 yıllardır bunu yapıyorum ve rast geldiğimde herkese söylüyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.